Booking.com
Booking.com

Barış Ormanı ProjesiTarih 04.05.2015 ,YUİPCLUB artık bir hatıra ormanına sahip.. 

Projemiz iki ana eylemden oluşuyordu :

1. Bisiklet turu
2.Fidan Dikim etkinliği ( Geyikdere köyü –Subaşı-Yalova )

  Dünyada ve ülkemizde ormanları en çok tehdit eden tarımsal yayılım, yerini yavaş yavaş endüstriyel yayılıma bırakmıştır. Nüfus artışıyla kentleşmenin oluşturduğu çevresel baskı kendini belirgin bir şekilde hissettirmektedir. Sanayileşmenin hız kazandığı günümüzde, havanın, suyun, toprağın ve bunların oluşturduğu doğal güzelliklerimizin korunması, gün geçtikçe önemi artan bir konu olarak gündemdedir. Bunun yanında üniversitelerin kalabalıklaşmasıyla öğrenciler arası iletişimin azalmış bu tarz sosyal sorumluluk projeleri iletişimi kuvvetlendirmekte başı çekmiştir.
 
Bu nedenle sloganımız  “ Dostluğumuzla beraber fidanlarımızda büyüyecek “ oldu.
Hedefimiz Türkiye’nin dört bir yanından ve yurt dışından üniversitemize gelen öğrencilerle birlikte bir barış ve dostluk ormanı oluşturmaktı.

İlk etkinliğimizde yaklaşık 30 öğrenci ile beraber Yalova merkezden Yürüyen Köşke pedal çevirdik. Ardından dönüş yolunda Yalova Sütlüsüne uğrayarak tatlılarımızı yedikten sonra sahilin sonuna kadar yolumuza devam ettik. Bu arada herkes kendi imkanlarıyla bulduğu bisikletlerle geldi.

Ertesi gün Geyikdere'ye Orman İl müdürlüğünün bizim için tahsis ettiği otobüsü ile gittik. Köye geldiğimizde fidanlar gelmiş, hatta çukurlar bile açılmıştı. Bizi karşılayan belediye ekipleri bize pek bir iş bırakmamıştı doğrusu. Bize de fidanları çukurlara doldurup üstünü güzelce toprakla örtmek kaldı :)

    

Basında Projemiz 

http://www.yalovagazetesi.com/egitim/yalova-universitesinden-baris-ormani-h19568.html
http://www.radikal.com.tr/yalova_haber/universite_ogrencilerinden_baris_ormani_projesi-1348931
facebook albümü

 

Yorumlar

Booking.com