Booking.com
Booking.com

Bursa Çekirge Sultan Adak Hamamı- Kadın HamamıBursa'nın en çekici yanlarından biride tartışmasız şifalı sularıdır. Çekirge bölgesi başta olmak üzere birçok bölgesinde buluna hamam, kaplıca ve tesisleriyle de bu şifalı sulardan yararlanmak mümkün.
Çekirge Adak Hamamı kadınlar için tahsis edilmiş bir adak hamamıdır. Kadınlar adak olarak hamamı kapatarak halka ücretsiz açarlar. Kına düğün gibi faaliyetler öncesinde de kiralanıyormuş. Eski adetleri yaşatmak isterseniz burası bir alternatif olabilir .
Hamamın tarihi eskilere dayanır.  Dış cephesi ve iç dekorasyonu oldukça hoştur. Şimdi size biraz hamamın özelliklerinden bahsedeceğim.

Çekirge Adak Hamamı Özellikleri

Fiyat : 12 TL

Hamam girişi kişi başı 12 TL.
Adres :Çekirge cad, Askeri hastane yanı . Kent meydanından 30 numaralı otobüse binerek kapısının önünde inebilirsiniz.


Hamam Bölümleri : Hamama ilk girdiğimizde ortada ki boş alanda yıkanıldığını zannedip biraz afallamıştık. Oysaki hamamı bölümlere ayırmışlar. Kapıdan ilk girdiğinizde sizi hamam görevlisi karşılıyor ve ücretleri alıyor. Girmiş bulunduğunuz büyük avlunun tam ortasında bir soba var. Yanına da masa sandalye atmışlar. Bu alanda gelin hamamı, kına gecesi vb etkinlikler yapıyorlar. ( Biz gittiğimizde sanırım gün vardı :D )
Yine bu alana iki adet giyinme kabini koymuşlar. Asıl hamama girmeden önce burada hazırlanıyorsun. Ufak bir hatırlatma; girişte küçük kilitli dolaplar var. Değerli eşyalarını burada bırakarak hamama girebilirsin.
Hazırlandıktan sonra içeriye açılan kapıdan giriyoruz ve işte sıcaktan nefesimizi kesen hamama gelmiş bulunmaktayız. Odada dört adet çeşme var. Bu alana yaklaşık 10 kişi rahatlıkla sığar. Bir küçük bölme daha var buraya da 2 kişi sığar. Birde ufak bir havuzu var burada da dört kişi oturabilir. Bakıldığında hamamın küçük olduğunu görürüz. Bu yüzden hamam eğlencesi yapma fikriniz varsa kişi sayısına dikkat edin.


Hamamda tuvalet ve priz mevcut.

Hamama Neler Götürmeliyiz?

Hamam giderken ne niyet ettiğiniz bu sorunun cevabını şekillendirecektir ancak biz arkadaşlarla öylesine gittiğinizi hesap ederek bu soruya cevap verelim.
 • Peştamal. Havlu kadar su emmez ve ağırlık yapmaz. Sarınması kolaydır.
 • Temizlik ürünleri. ( Şampuan, sabun, kese vb.)
 • Saç kurutma makinesi. Diğer hamamları bilmem ama bu hamamda mevcut değil ve saçlarınız ıslak kalırsa hasta olabilirsiniz. Bu yüzden yanınıza almanızı öneririm.
 • Bikini/mayo, terlik ve birkaç boş poşet getirmeyi unutmayın.
 • Çıktığınızda üşürsünüz kalın bir şapkalı hırka alın.
Çekirge adak hamamı bölgede ki en uygun fiyatlı hamamlardan biridir. Suyuda şifalıdır. Özellikle Bursa'da oturanlar mutlaka gitmeli.

Bursa'da hamama gitmeyi düşünenlere ufak bir tavsiye vermek istedim. Bu arada caddenin biraz üstünde Keçeli Hamamı var. Eğer oraya gidersem size ayrıntıları yazarım. Ama kısaca fiyatları vereyim; giriş 40 tl, kese 25 tl , masaj 30 tl.
Sevgiler.

Yorumlar

 1. Kese üretimi konusunda hizmet veren bir iş yapınca, hamam ve hamam konuları doğal ilgi alanımız oluyor, harika bir yazı yazmışsınız, hem Bursa'mızı tanıtmış hem de hamam konusunda güzel bilgilendirme yapmışsınız, elinize sağlık, başarılarınızın devamını dileriz...

  YanıtlayınSil
 2. Hamamlar özellikle Bursa hamamları oldukça temiz ve nezih yerler, Camasircimshop.com olarak bizden bir çok hamam iç giyim ürünleri satın almakta ve özel olarak hijyen kurallarına dikkat ekmekteler. Bu yüzden Bursa hamamlarını gönlünüzce tercih edebilirsiniz.

  YanıtlayınSil

Yorum Gönderme

Booking.com