Booking.com
Booking.com

Doctor Who Hayranları Buraya
İngiltere menşeli dünyaca ünlü bilim kurgu dizisi olan Doctor Who'yu bilmeyeniniz yoktur. Londra'ya varır varmaz ilk aklımdan geçen iki yapımdan biri oldu bu dizi. Buraya gelirken hayalimde sağı solu kaplayan Harry Potter ve Doctor Who dükkanları ve yapıları görmek vardı ancak hiçte öyle olmadı.  Harry Potter hakkındaki detayları yazdığım bu yazıyı buraya bırakıyorum biz Doctor Who'ya bakalım.

Bu kadar popüler bir dizi olmasına rağmen dizi ile ilgili sadece iki mekan bulabildim. Biri 238 Earls Ct Rd, Earls Court, London SW5 9AA adresindeki Tardis , ikincisi dizi ile ilgili hediyelik eşyaların satıldığı The Who Shop .  Ben mağazaya gidemedim ancak Tardis 'e varıp bir fotoğraf almayı ihmal etmedim. Konumu oldukça güzel bir yerde birçok farklı açıdan kaliteli görüntüler elde edebilirsiniz. Tam metronun önüne konuşlandırılmış olduğu için underground yazısıyla birlikte de harika bir londra uyumu yakalayabilirsiniz.

Mağaza hakkında detaylı bilgi için ise bu siteyi ziyaret edebilirsiniz. https://www.thewhoshop.com/  Ayrıca mağazaya gidemezseniz bile üzülmeyin çünkü tüm hediyelik eşya satan yerlerde en azından bir tardis bulursunuz.
Son olarak Doctor Who City Tour düzenleyen birçok firma var dilerseniz dizinin çekildiği mekanları da tur eşliğinde ziyaret edebilirsiniz.
İyi gezmeler :)

Yorumlar

Booking.com