Booking.com
Booking.com

İtalya'da Hangi Hostellerde Kaldım?Belki de seyahatin en önemli konularından birisi de hostellerdir . Ben hostel rezervasyonlarımı uçak biletlerimi alırken bir ay öncesinden hallettim. Size de erkenden rezervasyon öneririm çünkü birlikte gezdiğimiz arkadaşım daha sonradan kaldığım hostele gelmek istedi ancak yer kalmamıştı.Her zamanki gibi booking.com kullandım.

Roma

Roma da ucuzluğu ile dikkat çeken ve çoğu kişininde deneyimlediğine inandığım Two Ducks Hostel de kaldım. Beğendim mi? Hayır. Parası ile doğru orantılıydı diyebiliriz. Bir gecesi için 16.50 euro verdim. Çalışanları yardımsever ve güler yüzlü insanlar ancak hostelin binasını bulmakta ilk etapta zorluk çekebilirsiniz. Sokağı bulsanız bile binada bir tabela olmadığı için ilk etapta anlaşılmıyor ancak kapı zilinde ismini okuyunca anlıyorsunuz. Ben hostel binasında kalmadım beni başka bir binaya götürdü. Kaldığım apartman dairesi de orta halli bir yerdi. Bir gece geçirdim burada.

Floransa 
                                            

Hostel 7 Santi gerçekten hostel gibi hosteldi. Floransa tren garından Campo Marte durağına giden trene binip bu durakta ineceksiniz. Tabela da bu durağın ismi geçmiyor orada ki çalışanlara sormalısınız. Ayrıca ben 22.00 sularında oradaydım yanlızca güvenlik görevlileri vardı. ( Bu arada bilet 1.50 euro ancak kontrol olmuyor bilginize.) Bu durağa geldikten sonra köprüden sola dönün ve caddeden yukarı çıkın. İlk ışıklardan sola dönüp dümdüz yürüyün. Hosteli yol üzerinde göreceksiniz. Hostele gelirsek öncelikle her şeyiyle temiz bir hostel. Tamamen gençlere hitap ediyor oraya sadece takılmaya bile gidilir. Ben gece geldiğim ve yorgun olduğum için bahçeye çıkamadım ama çok renkli bir yer. Odam dört kişilikti ama iki kişi kaldık sadece. Buraya da bir gece için 20 euro verdim. Sabah çıkmadan da 5 euroluk sınırsız kahvaltıdan yapmanızı tavsiye ederim. Uzun süre tok tuttu :)

Pisa


Hostel Pisa Tower tam bir şirinlik abidesi. Benim favori hostelim burası oldu. Bir daha Pisa'ya gelmeyi ve bu hostelde kalmayı kafaya koydum bile :) Ben bahçe de yer alan altı kişilik bir odada kaldım. Bayanlar için ayırmışlar bu odayı. Odanın tepesini teras olarak dekore etmişler. Bahçesi de çok hoştu. temiz bir hosteldi. Buraya da 25 euro verdim.  Çalışanları güler yüzlü insanlardı. Ve konumu harikaydı. Kapıdan çıktığınızda Pisa kulesi hemen önünüzde duruyor :)

Kısacası hostel maceram böyle oldu :)

İtalya defalarca ziyaret edilebilecek kadar tarihi mekanlar barındıran bir ülke. Sizlerinde en kısa zamanda ziyaret etmenizi temenni ederim. Şimdiden iyi yolculuklar.

FloransaYorumlar

Booking.com