Booking.com
Booking.com

Ryanair Hakkında


Ryanair ucuz fiyatlarıyla Avrupa seyahatimin vazgeçilmez bir parçası oldu. Açıkçası ondan daha ucuzunu da bulamadım hiç. Ancak diğer hava yolu şirketlerinin aksine karmaşık bir sistemi var ve birazcık bile dikkatsizliği affetmiyor. Bunun yanında uymanız gereken bir çok ayrıntı var. Anlatmaya başlayalım;
1. Bilet bakmaya en az bir ay öncesinden başlayın.

Biletler özel günlere, hafta sonlarına ve tatil dönemlerine göre değişiklik gösteriyor. Genellikle hafta içi fiyatları hafta sonundan daha ucuz. Perşembe günü 5 € olan bir bilet cuma günü 20€ olabilir. Ancak birkaç ay öncesinde bu rakamlar minimum.
2. Ödeme işlemi
Seçiminizi yaptıktan sonra geldiğimiz bölüm ödeme işlemi. Eğer sisteme kayıt olursanız hem formu doldururken kolay olur hemde daha sonradan geçmiş yada gelecek rezervasyonlarınızı görebilirsiniz.
Bu kısımda dikkat edilecek kısım kart sahibinin adını istediği yeri büyük harflerle ve Türkçe karakterler kullanarak doldurmaktır. Bunu fark edene kadar çok uğraşmam gerekti. Bunun dışında hesabınızdan TL çekeceğini bu yüzden ekranda çıkan rakamın 2 yada 3 katını almanız gerektiğini unutmayın. Kartınız da yetersiz bakiye olması durumunda da hata verecektir.
3. Check in
30 gün öncesinden check in işlemlerine başlayabilirsiniz ancak burada size koltuk seçme hakkı verir ve 6-7 € gibi bir rakam ödemenizi ister. Son 7 günden son 2 saate kadar ki check inlerde ücret ödemenize gerek yoktur.
4. Biletin Çıktısı
Bu gerçekten önemlidir çünkü check in işleminden sonra bu bileti yazdırıp uçağa binmeden evvel kaşeletmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde onlar çıkartır ama 45 € gibi bir bedel ile.
5. Bagaj Hakkı
El bagajı 10 kilo olarak belirlenmiş. ( 55cm x 40cm x 20cm) boyutlu çantanın yanında  1 adet küçük çantaya (35 x 20 x 20 )  izin veriliyor.
Diğerleri ekstra ücretli.
bagaj kuralları linki.
6. Genel olarak ücret aldıkları şeyler ve durumlar için bu tabloyu inceleyin . Tablo
7.Uçakta her şey ücretli ikram yok. Koltuklar dar.
Şimdilik bu kadar. Keyifli uçuşlar dilerim :)

Yorumlar

Booking.com