Booking.com
Booking.com

Gelecek İçin El Ele Projesi

Bütün çocuklar
Yokluk bilmesinler
Et, şeker, süt bulsunlar
Giyimli, tok ve rahat
Gitsinler okullara
Sınıflarını geçsinler.
Büyükler biraz daha yorulsun
Onlar da büyüsünler
Onlar da mesut olsunlar
Geçti, kaç savaş ezikliği
Çocukları düşünsünler
Çocuklar iyi gün görsünler.

Behçet Necatigil

Bir üniversite öğrencisi içerisinde umut taşır, heyecan ve hayatın tüm enerjisini taşır. Taşımak zorundadır. Biz her yaptığımız projede içimizde büyük umutlarla en çokta ülkemize faydalı işler yapmak amacıyla hareket ettik.
Her bir araya geldiğimizde bugün ne yapabiliriz diye istişarelerde bulunuyorsak bunun en büyük sebebi de budur. Bize boş durmak asla yakışmaz. Yalova'mızda çevre mahallelerin okullarında ek derse ihtiyaç duyan birçok öğrencinin olduğunu duyunca hemen kolları sıvadık. Bakın bu noktaya dikkatinizi çekmek istiyorum; öncelikli olarak belirlediğimiz okula bir ders çıkışında apar topar gittik ve okulun müdürüne isteğimizin ne olduğunu anlattık. Ne mutlu ki okul müdürü bu duruma çok sevindi ve bize destek oldu. Biz bu işbirliği ile bir dönem boyunca elimizden geldiğince öğrencilerin derslerine yardım ettik. 

700. yıl Osmangazi İlköğretim okulunda yürüttüğümüz bu proje için gönüllü öğretmenlik yapan arkadaşlarımız yağmur çamur demeden öğrencilerin yanına gitmeye devam etti. Projeyi maddi imkansızlıklar sebebiyle ikinci dönem sürdüremedik ama o okulda güzel anılar biriktirmeyi başardık. 

Küçük bir adım dahi olsa attık ve bunun için gururluyuz. Dilerim tüm arkadaşlarımız bu tarz çalışmaların içerisinde kendilerine bir yer bulabilir.

Proje uygulama aşamasında emeği geçen yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Emine Eren, Aygül Genç Tuğçe Çetin, Hatice Gül, Büşra Aydın, Merve Naz Coşkun, Murat Usta, Mesut KalkanYorumlar

Booking.com